Tomasz Bilski zwycięzcą V Zawodów Drwali - Operatorów Pilarek FOTO i VIDEO

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

KOMAŃCZA / Już po raz piąty odbyły się w Komańczy Zawody Drwali - Operatorów Pilarek. W tym roku w rywalizacji wzięło udział jedenastu zawodników. Zwyciężył Tomasz Bilski z 1585 punktami.

11011529 858525420883213 1353006577776200310 o

Zawody zorganizowało Nadleśnictwo Komańcza wraz z Beatą Skaski i Januszem Kowalskim. Zawodnicy musieli zmierzyć się w następujących kategoriach: ścinka, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka złożona, przerzynka na dokładność i okrzesywanie. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Bilski, który otrzymał pamiątkowy puchar, dyplom i pilarkę STIHL 362, a także mniejsze upominki. Miejsce drugie wywalczył Grzegorz Indyk z 1557 punktami, zaś trzecie należało do Sebastiana Badura (1504 punkty). Również i tym zawodnikom wręczono puchary, dyplomy i pilarki STIHL. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni toporkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Nagrody wręczał Nadleśniczy Nadleśnictwa Komańcza, pan Piotr Łański.

Poziom zawodów jest wysoki, wyniki uzyskiwane przez zawodników porównywalne są z wynikami z Mistrzostw Polski, a zawodnicy z pierwszych trzech miejsc otrzymują możliwość startu na Mistrzostwach Polski. Zainteresowanie zawodami, jeżeli chodzi o zawodników jest duże, ale niestety techniczne względy ograniczają ilość miejsc startowych. Frekwencja wśród publiczności jest zależna od wielu czynników. Należy brać pod uwagę, że jest to specyficzny zawód, ale mimo wszystko publiczność dopisała.

W ramach zawodów zorganizowano stoisko edukacyjne z wieloma konkurencjami dla dzieci i dorosłych, w tym koło fortuny, konkurs plastyczny, rozpoznawanie tropów zwierząt, rozpoznawanie roślin zielnych, rozpoznawanie gatunków drzew na podstawie krążków drewna itp. Wszystkie „zabawy” nagradzano drobnymi upominkami.

Zostały zorganizowane również konkursy dla dorosłych tj. „slalom pilarza”, przerzynka kłody piłą ręczną, wbijanie gwoździ młotkami na czas itp.

W trakcie zawodów odbył się pokaz sztuk walk i istniała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich z broni ASG, a wszystko zorganizowane zostało przez  PSWW HALLER.

Sponsorzy i firmy wspierające: IMPEL Rzeszów firma ochraniająca, ZOL Tarnobrzeg, GOK Komańcza, UG Komańcza, Tech-Mot S.C. Kazimierz Wolan Bartłomiej Błażowski, Dariusz Łach Firma „KLAR”, Krzysztof Huta Firma „HUTA”, Tomasz Kamyk Firma „LASTOM”, Makita Zbigniew Kogut, „Mo Tip Dupli” Artur Krz.

Czytany 1206 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 sierpień 2015 14:12